Speaker - Team R1 R2 R3 Total
Jason Vit - Maddie A 81 81 84 246
Jon Stewart - Maddie A 78 83 82 243
Doug Cochran - Trinny and Susannah 80 82 80 242
Tiernan Fitzgibbon - Mccann B 77 85 80 242
Art Ward - Trinny and Susannah 78 80 83 241
Tim Findlay - TC+1 Durham 78 79 80 237
Helena Service - Mccann B 79 80 78 237
Leela Koenig - ESL A 82 78 77 237
Rachael Whitbread - The better halves 74 79 83 236
Dan Bradley - Manchester BD 80 78 78 236
Fletch Williams - TC+1 Durham 74 82 80 236
Neil Armstrong - GUU Blue 77 81 78 236
Ina Sublica - ESL A 80 76 77 233
James Dixon - Manchester BD 77 76 78 231
Marie Penman - GUU Blue 75 76 78 229
Kat Shand - GUU Pink 76 74 78 228
Uve Poom - Tallinn 79 76 73 228
Rachel Frances - Durham A 76 73 79 228
Calum Jones - Durham A 74 73 81 228
Yana Zhakhouskaya - Tilbury House Blue 78 74 76 228
Panos Dodos - Tilbury House Blue 80 73 75 228
Beth Connor - The better halves 66 80 81 227
Karen Reid - Aberdeen Maneaters 77 78 72 227
Kenny Fergusson - Manchester SF 74 78 75 227
Richard Anderson - GUU Pink 75 76 76 227
Manos Moschopoulos - Deree 78 75 73 226
Ed Carey - Cardiff 74 75 75 224
Sarah Ingram - Cardiff 76 74 74 224
Tom Silverton - Manchester SF 72 77 74 223
Connor Kelly - QCG A 72 76 74 222
Alex Critchley - Aberdeen LH 78 70 74 222
Alastair Kerr - Aberdeen LH 76 70 75 221
Kirsty Kakauskas - GUU Organge 75 72 74 221
Ian O'Neil - Aberdeen Maneaters 73 77 70 220
Evan - Swing A 70 74 75 219
Sean Butler - QCG A 73 74 72 219
Rob Honig - Leiden 68 75 75 218
Koen Van Schie - Leiden 70 75 73 218
Felicity Cook - GUU Orange 72 74 72 218
Helena Felc - Sweet and Sour 70 77 70 217
Peter Mesarec - Sweet and Sour 69 77 71 217
Cat Welch/Joss - Swing B 77 72 68 217
Paul Crowther - Newcastle PB 66 74 74 214
Gail Anderson - Swing C 68 73 73 214
Hristine Ivawova Bulgaria 69 69 76 214
Maria Kasa - Tallinn 73 69 72 214
John Mckee - Strath A 69 72 72 213
Chris Elsden - Strath A 70 70 73 213
Dmitrijs Starikobs - SSE Riga 74 68 71 213
Oliver Lewis -Newcastle PB 65 74 73 212
Niamh O'Maolian - Swing C 65 70 76 211
Martins Vaivirs - SSE Riga 73 69 69 211
Barry Cahill - TCD Theo 74 74 63 211
Eiriui Damianaki - Deree 71 70 69 210
Lilyna Angelova - Bulgaria 69 66 74 209
Ctolm Denny - TCD Theo 71 73 65 209
Io - Swing A 68 70 70 208
Stuart Anderson - Newcastle SD 73 69 66 208
Claire Jarvis - Swing B 67 70 70 207
Mike Spring - QCG B 72 65 70 207
Stephen Jamieson - Newcastle SD 75 68 64 207
Ralph Kirkwood - Strathclyde B 76 67 60 203
Yusef Hamid - Strathclyde B 75 67 60 202
Jon Kershaw - Dundee 65 70 66 201
Flora Pike - Dundee 67 71 63 201
Henning Stock - RGU 65 63 72 200
Katya - Swing D 58 72 67 197
Michael Hutchison - RGU 66 63 67 196
James O'Donnell - QCG B 68 60 63 191
Nicky -Swing D 55 55 64 174
Dan Vevers - GUU Red 72 0 68 140
George Pearson - GUU Red 70 0 69 139

 

Receive a free e-book with over 2000 debate motions

* indicates required
 

Search